7/09/2018 || Spotkanie z Alexem Cecchetti w Palais de Tokyo

7 września (piątek)

Palais de Tokyo

początek: 19:00

 

"Tamam Shud" to powieść artystyczna współwydana przez Sternberg Press i Ujazdowski, będąca efektem cyklicznych performansów realizowanych w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w latach 2016-2017. Fragment powieści publikowaliśmy w numerze 4. Obiegu "Performans teraz".

Książka opowiada historię artysty, który odkrywa, że jest martwy. Nie znając przyczyny swojej śmierci postanawia przeprowadzić śledztwo. Jedynym tropem jest zaszyta w jego kieszeni kartka ze słowami "Tamam Shud" ("To koniec"). Narracja nie skupia się jednak wyłącznie na losach pojedynczego człowieka - powieść stanowi refleksję nad splataniem się życia i śmierci jako sposobu na zrozumienie czym tak naprawdę jest "istnienie". "Tamam Shud" to nie tylko intrygująca historia, ale także wspaniała oprawa graficzna (zaprojektowana przez Jakuba de Barbaro) będąca doskonałym uzupełnieniem całego projektu.

Już w ten piątek w paryskim Palais de Tokyo odbędzie się spotkanie z Alexem Cecchetti, artystą, poetą, choreografem i pisarzem. Autor podpisywać będzie egzemplarze swojej najnowszej książki.

Źródło: https://www.palaisdetokyo.com/fr/evenement/signature-alex-cecchetti